Ev - İşGenel

Evden Çalışmak? İşte Daha Üretken Olmanın 6 Yolu

Birkaç ay önce, dünyanın her yerinden milyonlarca insan bir sabah uyandı, duşa girdi, kahvaltı için bir şeyler atıştırdı ve işe gitmek için arabalarına atladı. Sonra covid ortaya çıktı ve her şey değişti. Bu yüzden birçok kişi evden çalışmaya başladı. Evdeki zamanınızı nasıl en verimli şekilde kullanabiliriz? İşte evden çalışırken daha üretken olmanın 6 yolu.

1. Çalışma alanınızı temizleyin

Ofis ortamında bir çalışma masası bir bilgisayar ve birkaç tane süs. Ama evde dikkat dağıtıcı çok fazla eşya var. Evin etrafında koşan çocuklar var, dışarı çıkmak isteyen kediniz kanepeyi tırmalıyor, en son Trendyol siparişinizi getiren kargocu ve diğer yandan sosyal medya bildirimleri geliyor. Tüm bu nedenlerden ve muhtemelen birkaçından dolayı temiz bir çalışma alanı oluşturmanız gerekir. Odaklanma, maksimum verimliliğin anahtarıdır, yani dikkat dağıtıcı unsurları sınırlamanız gerekir. “Yüzeyler depolama için değil. Aksine, yüzeyler etkinlik içindir ve diğer zamanlarda temiz tutulmalıdır. ” Masanızdaki şeyleri sadece temel ihtiyaçlarla sınırlayın. Her zaman “Temiz masa, temiz zihin” ifadesini aklınızda bulundurun.

2. Ekipmanlar

Çalışma alanınızı ayarladıktan sonra, doğru donanıma sahip olmanız gerekir. Üç şey başlamanıza yardımcı olacak.

Büyük bir monitör – Günde sekiz saatten fazla bir süre ekrana bakacaksanız, gözlerinizin üzerindeki gerginliği azaltmak isteyeceksiniz.

Not defteri – Alex Banayan, Amerika’daki en başarılı insanlarla röportaj yapma misyonunda öğrendiği gibi, profesyoneller kağıt kullanıyor.

İyi bir ışık – İster ekrana bakalım ister belgelerin üzerinden geçelim, gözlerimizdeki gerginlik bizi rahatsız eder. O yüzden ışık çok önemlidir.

3. Zaman Yönetimi

Daha fazlasını yapmaya kendinizi kaptırmayın. Bu çılgın, öngörülemez küresel ortamda, her zaman yapılacak daha çok şey vardır. O tuzağa düşerseniz, oradan çıkamayabilirsiniz. Bir görev üzerinde çalışmak için küçük zaman aralıkları ayarlayın ve zaman dolduğunda işinizi bırakın.

4. Kısa Molalar Verin

Mola vererek biraz temiz hava alın ve manzaranızı değiştirin. Bugün hepimiz çok hareketsiz bir yaşam tarzı yaşıyoruz ve bu bir verimlilik katili. Akıl sağlığımız ve üretkenliğimiz için dışarı çıkmalıyız. Zihnimizi işten çıkarmanın bir yolunu bulmamız çok önemli.

5.Listeleyin

Listeleri hep sevmişimdir. Fikirleri, projeleri, makaleleri ve sorunları yönetilebilir parçalara ayırmama yardımcı oluyorlar ve eldeki görevi çok daha yapılabilir hale getiriyorlar. Bir gün için sadece 9 görev listeleyin ve bunları yapmaya odaklanın.

6. Keyfinize Bakın

Bunu söylemek biraz aptalca gelebilir, ancak göz ardı edilmemelidir mutluluk üretkenliği artırır. Çoğu insan için evde uzun süre takılıp kalmak, onlar için işkencedir. Bu yüzden her hafta biraz eğlenmek için plan yaparak hayattan zevk almaya bakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı