EğlenceGenel

Kaçırmak İstemeyeceğiniz Bağımlılık Yapan En İyi 7 Kore Dizisi

TV izlemeyi kim sevmez?

Günün sonunda gevşemenin ve rahatlamanın evrensel bir yoludur. Yapabileceğiniz elbette başka şeyler vardır. Fakat bu Kore dizilerine göz atmadan geçme. Güney Kore’nin gelişen bir televizyon endüstrisi var. Her zevke uygun programlar var.

1. Itaewon Sınıfı

2020’nin en popüler Kore dizilerinden biri olan Itaewon Class , Seul’ün Itaewon semtinde bir bar açan Park Sae-Ro-Yi adlı eski bir mahkumu izliyoruz. Hem babasının ölümü hem de hapis cezası olaylar arka arkaya geliyor ve izlenmeye kesinlikle değer…

2.Crash Landing On You

Kore’de en çok izlenen dizi unvanını kazanan popüler 2020 hiti, talihsiz sevgililerden ilgi çekici bir komploya kadar her şeyi sunuyor. Güney Koreli bir kadının Kuzey Kore’ye düşmesinin ardından onu güvenli bir şekilde eve geri getirmeye çalışan Kuzey Koreli bir subay tarafından kurtarılır.

3. Alhambra’nın hatıraları

Ülkemizde Güney Kore dizileri arasında sıklıkla tercih edilen Elhamra’nın Hatıraları dizisi birçok kişi tarafından takip edilmektedir. Elhamra’nın Hatıraları dizisi bir fantezi, polisiye ve bilim kurgu dizisidir. Bir yatırım şirketinin CEO’su, pansiyonu işleten bir bayanla karşılaşır ve dizi başlar. Bu dizi 16 bölümden oluşmaktadır. Alhambra’nın anıları bir Güney Kore dramasıdır. 

4. Vagabond

Güney Kore televizyon dizisi Vagabond, en iyi aksiyon Kore dramalarından biridir. Cha Dal-Geon dünyaca ünlü bir aksiyon oyuncusu olmayı hayal eden bir dublördür. Yeğenine bakmaya çalışırken kariyeri için de bocalamaktadır. Yeğeni, tekvando sergisi için Incheon’dan Fas’a uçuyor, ancak uçak düşüyor. Vagabond 18 bölümden oluşmaktadır. Ve Yoo In-Sik dizinin yönetmenidir.

5. Kamelya Çiçek Açtığında

Bekar bir anne, küçük bir kasabada Camellia adında bir bar açar ve burada sürekli dedikodu konusu olur ve yerel polis memuruna aşık olur. şu anda Netflix’te yayınlanan When the Camellia Blooms , standart bir romantik komedi-dramdan daha fazlası

6. Güneşin Torunları

“Descendants of the Sun” bu yıl tüm Kore dizilerini solladı geçti. Asya’da ve tüm dünyada bir hit olan dizi, Özel Kuvvetler’den bir asker olan Yoo Si-jin (Song Joong-ki) ile Dr. Kang Mo-yeon (Song Hye-kyo) arasındaki aşk hikayesini anlatıyor. romantik, şaşırtıcı derecede bağımlılık yapan bir dizi. Esprili, çapkın şakalaşmadan önemli askeri ve tıbbi konuşmaya kadar değişen her türlü konudan bassediliyor.

7. Oda arkadaşı

Karakterlerin kız kavgaları yaptığı, birbirlerinin erkek arkadaşlarını çaldıkları ve unutulmaya yüz tuttukları reality TV’nin Amerikan versiyonuna alışkın olan bizler için tamamen farklı bir deneyim. “Roommate” deki karakterler, evi kimin temizlemesi gerekeceğini belirlemek için yarışmalar düzenler. Çılgın iş programlarından eve gelmek için birbirlerini beklerler ve gece geç saatte yemek yaparlar. Oda Arkadaşı gündelik, arkadaş canlısı Kore tarzı hakkında fikir edinmek için ve yeni başlayanlar için harika bir dizi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı