EğlenceGenel

Netflix’te Bu Ay En İyi 6 Dizi

“The Queen’s Gambit” bir aydır en iyi Netflix dizisiydi, ancak “The Crown” nihayet zirveye ulaştı. Netflix, Şubat ayından bu yana en çok izlenen filmlerinin en iyi 10 listesini sundu.

6.Emily in Paris

Romantik komedi dizisi. Emily Paris’te Chicago’dan Fransa’ya taşınan hırslı genç bir kızın hikayesini anlatmaktadır.  Paris’te maceralar ve zorluklarla dolu yeni bir hayata başlıyor, iş arkadaşlarını kazanırken, yeni arkadaşlar edinirken yeni aşklara da yelken açıyor. Amerikan bakış açısı ile Fransa kültürünü değerlendiriyor.

Paris’te geçirdiği zamanı uzatarak Emily’nin halihazırda kurduğu ilişkileri ilerleteceğini, Fransa kültürünün derinliklerine ineceğini ve belki de birkaç kelime temel Fransızca öğreneceğini umuyoruz.

5.Friends

Friends , 90’lı yılların ve 2000’lerin başında çekilmesine rağmengarip bir şekilde zamansız hale gelen TV şovlarından biridir. 2015’te Netflix’e ulaştığında yepyeni bir hayran kitlesi oluştu. Son 20 yılın en büyük hit komedisi olmuştur.

4.100 Dias Para Enamorarnos (Aşık Olmak İçin 100 Gün)

Netflix’e çıkışından bu yana yılın Latin Amerika dizisi oldu. Dünya çapında en çok izlenen beşinci dizi olarak konumlanıyor.

3.The Crown (Taç)

The Crown, dünyanın en ünlü iki adresinin (Buckingham Sarayı ve 10 Downing Caddesi) hikayesini ve 20. yüzyılın ikinci yarısını şekillendiren büyük olayların ardındaki entrikaları ve aşkları anlatıyor.

2.Virgin River

Her şeyi geride bırakarak, hiçliğin ortasında bir ahşap kulübeye taşınmak ve gizemli bir barmene delicesine aşık olmak istemenize neden olacak biz dizi. Yaşaması oldukça zor olan küçük bir kasaba yaşamının resmini çiziyor. Virgin River gerçek bir kasaba mı? Ne yazık ki, cevap hayır, kitap serisinin yazarına göre hayali bir kasaba…

1.The Queen’s Gambit

Yetim bir kızın, satranç yıldızlığına yükselişini anlatan parlak bir dizi. Netflix mini dizisi. The Queen’s Gambit, Netflix’in bugüne kadar en çok izlenen diziler arasına girmeyi başardı. Bir kızın uluslararası satranç prestijinin zirvelerine çıktığı amansız yükselişle ilgili bir dönem mini dizisinin tutması ise herkesi şaşırtıyor? Serinin başarısının büyük bir kısmı, Taylor-Joy’un esrarengiz ama duygusal olarak yetersiz küçük bir kız çocuğunun başrolü yönetmesine bağlıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı