EğlenceGenel

Sizi Uzaklaştıracak En İyi Hint Bollywood Filmleri

Film meraklıları tarafından “Bollywood” olarak adlandırılan Hintçe film endüstrisi , küresel film dünyasının büyük bir bölümünü oluşturuyor ve çıkardığı her filmle büyümeye devam ediyor. En iyi Bollywood filmlerinde bazılarında gezinmenize yardımcı olacak bir listeyi bir araya getirdik. En iyi Bollywood filmleri listemizde herkes için bir şeyler var. Bollywood , dünyanın her köşesindeki sinemaseverlere hitap eden içeriğiyle ve erişim açısından dünyanın en büyük film endüstrisi olmak için Nijerya’nın Nollywood’unu ve Amerika’nın Hollywood’unu geride bırakıyor. Peki Bollywood’u bu kadar epik, filmlerini bu kadar özel kılan tam olarak nedir?

İster romantizm, ister trajedi, ister komedi hayranı olun, bu renkli dünyada kesinlikle sizin için bir film var.

1. Udaan 

Bollywood’dan çıkan en iyi yaşlanma filmlerinden biridir. Bu film, diğer Hint filmlerine kıyasla gerçeğe çok daha fazla dayanıyor. Hayatınızda sizi geride tutan her şeyin üstesinden gelmeniz için size ilham verecek bir film. Filmin en iyi yanı, geleneksel Amerikan medyasında görülmeyen ülke hakkında çok şey öğreniyoruz. 

2.  Ishqiya 

Ishqiya suç, gerilim, tutku ve aldatma ağına yakalanmış bireyler arasındaki bir aşk hikayesidir. İki hırsız, Khalujan (Naseeruddin Shah) ve Babban (Arshad Warsi), patronları Mushtaq (Salman Shahid) ‘den kaçıyor. Eski bir arkadaşına sığınırlar ve onun yerine dul eşi Krishna (Vidya Balan) ile tanışırlar. Kaçışlarını planlarken, birlikte geçirdikleri zaman ikiliyi ona, eski moda aşka dair renkli vizyonuyla Khalu ve şehvetli bakışıyla Babban’a çeker. Yaklaşan ölüm dizisi onları şiddet ve ihanet yoluna zorluyor. Kırsal bir manzarada yer alan Ishqiya, arzu, açgözlülük ve intikamdan etkilenen temel insan duygularını araştırıyor.

3. Zindagi Na Milegi Dobara 

2011’de gösterime giren ve muhteşem bir oyuncu kadrosuyla Zoya Akhtar’ın yönettiği Zindagi Na Milegi Dobara’nın son 10 yılın en iyilerinden olması kaçınılmazdı. 2011’de gösterime giren ve Hintçe olarak sunulan en iyi Romantik / Yol filmlerinden biridir.

4. Delhi Belly

Zor durumdaki üç oda arkadaşı, farkında olmadan acımasız bir gangsterin potansiyel avı olur. Konu hızlı tempolu ve başlangıçtan itibaren sizi kendisine bağlıyor.

5. Kahaani

Hamile bir kadının kayıp kocasını araması onu Londra’dan Kalküta’ya götürür. Gerilim dolu bu hikayeye bayılacaksınız. Hint sinemasının bugüne kadar ürettiği en iyi gerilim filmlerinden biri. Sert, zeki kadın kahramanıyla film, Bollywood ve Hint sinemasının erkek merkezli aksiyonuna alaycı bir yanıt gibi görünüyor. 

6. Vicky Donör

Seks konusunun tabu olduğu bir toplum için, sperm bağışı üzerine bir film. Gereksiz şarkılar, uzun çekimler, yakın çekimler, dramlar yok.

7. Kraliçe

Geleneksel bir aileden gelen Delhi’li bir kız, evliliği iptal edildikten sonra yalnız bir balayına çıkar. Dünyayı dolaşıp yeni insanlarla tanıştıkça yeni deneyimler kazanır ve kendi kimliğini keşfeder.

8. 3 Idiots 

Bollywood’un gerçek şovmeni Aamir Khan’ın en iyi performanslarından.

9. Taare Zameen Par

Ishaan Awasthi, hiç kimsenin takdir etmediği harikalarla dolu sekiz yaşında bir çocuktur. Bu filmde başrollerde Aamir Khan ve Darsheel Safari yer alıyor. Hikaye, okulda mücadele eden disleksi bir çocuk olan Ishaan’ın etrafında dönüyor. Daha sonra hayatını değiştiren ve potansiyelini keşfetmesine yardım eden bir öğretmenle tanışır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı