GüzellikTarifler

Yeni Bir Görünüm İçin Size İlham Verecek 18 Kısa Saç Kesimi ve Modeli

Kısa kestirmek, seçeneklerinizi sınırlamak anlamına gelmez. Uzun saç kendi başına harikadır, ancak bugünlerde gerçekten daha kısa stiller isteyebiliriz. Saçlar sürekli uzadığı için stilinizin canlı görünmesini sağlamak amacıyla saça ihtiyaç duyduğu bakımı vermek önemlidir.

Saçınızı kısa kesmeyi düşünüyorsanız veya zaten kısa saçlarınız varsa ve stile karar vermeye çalışıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bir sonraki yeni görünümünüze ilham vermek için en çılgın, en şiddetli kısa yollardan bazılarını toparladık. Her saç dokusu için bir şeyler vardır.

1.Klasik Buzz Cut

Emmy adayı saç stilisti Derick Monroe , “Saçın eklenebileceği zamanlar vardır, ancak saçın dikkat dağıtıcı olabileceği zamanlar da vardır” diyor . I May Destroy You’nun yıldızı ve yaratıcısı için , bunun gibi kısa bir saç kesimi elit elmacık kemiklerine odaklanılmasına yardımcı oluyor.

2. Asimetrik Bob

Michelle Williams’ın bobunun önünde biraz daha uzun bir parça var. New York’taki Cutler x Arlo Soho Salon’un kuaför ve ortak sahibi Jenny Balding, bu bobun ona bir avantaj sağladığını söylüyor. Bu saç kesimini şekillendirmenin anahtarı, hacimden kaçınmak ve doğal olarak uzun saçın öne düşmesine izin vermektir.

3. Kutu Örgü Lob

Stili canlandırmak için bazı boncuklar veya saç takıları ve aksesuarları eklenebilir. Bu, örgüler, doğal saçlar ve tüm saç dokuları için harika bir imaj.

4. Ters Çevrilmiş Uçlar

Saçlarınız düzse veya saçlarınızı düzleştirerek sonrasında, uçları biraz döndürmek için maşa kullanabilirsiniz. Saçınızı istediğiniz yöne ayırabilirsiniz ve ince dişli tarak kullanmaya özen gösterin.

5. Kıvırcık Bob

Bu çene uzunluğundaki saç, güzel kemik yapısını vurguluyor.

6. Modern Kefal

Önde iş, arkada parti. 80’lerin modeli. Bu model çok sinirli, punk rock havasına sahip. Saçının düz ve ince doğal dokusu bu tür bir kesim için harikadır.

7. Yumuşak Bukleler

Amandla Stenberg’in bukleleri, yüzünün şeklini vurgulamak için tam doğru uzunluktadır. Saçlarını yumuşak ve parlak hale getirmenin anahtarı, şampuanlamadan sonra düzenli olarak nemlendirici bir saç kremidir. Saçınızı açıp istediğiniz gibi ayırmak için geniş dişli bir tarak kullanın. hafif bir sabitleme spreyi ile püskürtmeyi tavsiye ediyor . Ne kadar çok ürün kullanırsanız bukleler o kadar kontrollü ve belirgin olur.

8. Wispy Pixie

Cesur kaşlarla birlikte yana doğru şekil almış ince telli saçlar.

9. Süper Kısa Pixie

Saçınızı kesmek, bazıları için sinir bozucu olabilir, ancak Zoë Kravitz, şu anda bir çift saç kesme makinesi almak istememize neden oluyor. Süper kısa perisi, çok havalı görünüyor.  Saçlarınızı tırmıklayarak ve masaj yaparak parmaklarınızı kullanarak şekillendirin.

10. Künt Pixie

işte başka bir varyasyon. Rooney Mara bize kısa, düz patlamaların stille de uyumlu olduğunu gösteriyor. Gördüğünüz gibi saçlarının tepesi biraz daha uzundur, ancak giderek kısalır. Anında şıklık katmak için kadife bir kafa bandını takın.

11. Künt Bob

Kelly Rowland’a parlak bir görünüm veren keskin açılar, saçınız kalın veya kıvırcıksa, ekstra hacim olmadan saçınıza şekil verebilirsiniz.

12. Jiletli Pixie

Jilet kullanmak, görünüme yumuşaklık katmaya yardımcı olur.

13. Yandan Ağlayan Patlama

14. Dalgalı Lob

Bu dalgalı lobun bakımı zor görünüyor, ancak aslında oldukça kolay. Kuaförünüz tüm katmanları yüzünüze uyacak şekilde ayarlamalıdır.

15. Sinirli Pixie

Sinirli bir kesimin de çekici olabileceğine dair kanıt ister misiniz? Bir miktar şekillendirici krem uygulayın ve büyük, yuvarlak bir fırçayla fönleyin. Sonra ellerinizi üstten geçirin ve orta tutuşlu bir saç spreyi sıkın.

16. Dokulu Bob

Hâlâ bir araya getirilmiş görünen az bakım gerektiren bir stil mi arıyorsunuz? Demi Lovato’da dokulu bir bob kullanmış. Kuru saçta jel serum kullanarak, ürünü saçınıza uygulayarak bu geriye doğru süpürülmüş görünümü elde edebilirsiniz. Köklerde biraz daha fazla hacme ihtiyacınız varsa, biraz doku spreyi kullanın ve ardından jel serumu uygulayın.

17. Patlama ile Künt Lob

Burada, künt patlamaları ilgi odağı. Oval, kalp veya elmas şeklindeki bir yüzünüz varsa, patlama sizin için harika bir görünüm olur. Ayrıca belirgin alınların daha küçük görünmesine de neden olabilir.

18. Glam Lob

Millie Bobby Brown, tüm Eski Hollywood saçlarına mükemmel bir şekilde sahip. Çeşitli katmanlar saça ince ama dramatik bir şekilde hacim verir. Tarz vermek için, onu retro tutacak ve bu hacmi, hareketi ve parlaklığı elde etmek için saç maşası kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı